Wakacje w Nowicjacie i najbliższa przyszłość

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 21 sierpnia 2021
Wakacje w Nowicjacie i najbliższa przyszłość

Okres wakacyjny, lipiec i sierpień, to dla nas intensywny czas – zarówno pod względem organizacyjnym jak i tego, co przeżywamy w środku. Od poniedziałku 28.06 rozpoczęliśmy okres wakacyjny, co oznacza, że po raz pierwszy od września ubiegłego roku rozjechaliśmy się, a na nowicjackich korytarzach zapanowała cisza. Część z nas pojechała do domów rodzinnych, część na nasze placówki pomagać w obowiązkach domowych. Byliśmy w Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie, Nowym Sączu – tam pomagaliśmy w domach i na zakrystiach. Przedstawiciele nowicjatu pojechali również na dwa turnusy Oazy do Suchej na Pomorzu oraz rekolekcje Magis i IDM do Starej Wsi.

Dnia 02.08 nasze drogi znowu się zeszły, tym razem w Świętej Lipce, gdzie spędzaliśmy wspólnotowe wakacje z o. Socjuszem. Kto był, ten wie, że jest to doskonałe miejsce na odpoczynek. Oprócz lokalnych kompleksów leśnych i jeziora obok domu, poszukiwaliśmy atrakcji w okolicznych miejscowościach: Bezławkach, Kętrzynie, Olsztynie, Gietrzwałdzie, Lidzbarku Warmińskim, Reszlu, Mrągowie, Giżycku i Gierłoży. Jak się okazuje w każdym miasteczku na Warmii i Mazurach znaleźć można zabytki czy ciekawe miejsca do odwiedzenia. W Świętej Lipce odwiedził nas również Prowincjał Prowincji Południowej, o. Jarosław Paszyński SJ. Dla braci z II roku była to okazja do rozmów o swojej przyszłości i decyzji o. Prowincjała o dopuszczeniu do ślubów.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy o. Aleksandrowi Jacyniakowi SJ oraz całej wspólnocie świętolipskiej za przyjęcie i gościnność. Odpoczęliśmy, nabraliśmy sił i z nowym entuzjazmem patrzyliśmy na wyzwania, które kładła przed nami przyszłość.

Po dziesięciu dniach podzieliliśmy się na 3 zespoły. Pierwszy pojechał do Gdyni, żeby przejąć obowiązki domowe. Kolejna ekipa przejechała wzdłuż prawie całej wschodniej ściany naszego kraju, by pod wieczór swoją dyspozycyjność złożyć u stóp Matki Bożej Starowiejskiej, gdzie już czekał o. Magister. Trzecia ekipa została w Świętej Lipce i tam zabrała się do przygotowań odpustowych. Pod znakiem Wniebowzięcia minęły nam kolejne dni: przygotowania do odpustu, sam odpust i sprzątanie po. Kto był ten wie!

17.08 po raz ostatni w takim składzie zjawiliśmy się w Gdyni. 21.08 współbracia z II roku rozpoczną trzydniówkę przed ślubami, które złożą 26.08. Następnego dnia wyjadą, żeby 30.08 stawić się w Krakowie. W Gdyni będzie równie intensywnie – przyjazd kandydatów, zbliżająca się kongregacja prowincji, jubileusze naszych Ojców i wiele innych.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top