Ostatnie akcje i przygotowania

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 20 czerwca 2021
Ostatnie akcje i przygotowania

Przez ostatni miesiąc aktywnie uczestniczyliśmy w programie #GdyniaSieSzczepi. Służyliśmy na gdyńskiej Arenie jako wolontariusze – kierowaliśmy ruchem w punkcie szczepień, ale też jezuickim spokojem i rozwagą pomagaliśmy zestresowanym i spiętym pacjentom. Wielu z nas udało się przy okazji zaszczepić, a także zobaczyliśmy, co to znaczy organizacja na wysokim poziomie 🙂

Na przełomie maja i czerwca część z nas miała szczęście pojechać na odpust do Świętej Lipki – naszego sanktuarium maryjnego na pograniczu ziem, kultur i wyznań. Oprócz pobożnego przeżycia święta Nawiedzenia NMP, mogliśmy też odpocząć w miejscu, które zdawało się zupełnie poza tym światem – i podziwiać bez wątpienia najpiękniejsze organy w Polsce. Zawierzyliśmy także Prowincję Wielkopolsko-Mazowiecką matczynej opiece przez ręce ojca prowincjała Tomasza Ortmanna SJ i przewodniczyliśmy czuwaniu przed świętem przypominając szczególną nabożność św. Ignacego do naszej Matki i Trójcy Świętej. Napromienieni tym niesamowitym miejscem wróciliśmy do naszych codziennych obowiązków w Gdyni dwa dni później.

Już w Gdyni uczestniczyliśmy także w Uroczystości Bożego Ciała. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, a hojna obecność wiernych zwiastuje rychły powrót do przedcovidowej rzeczywistości – przynajmniej wg bardziej optymistycznych braci 🙂 Jak wyglądała procesja – zobaczcie sami.

Oprócz rutynowych czynności (jak kolokwium podsumowujące dwa lata nauki łaciny), bracia z drugiego roku wyjechali na swoje rekolekcje 8-dniowe przed podjęciem decyzji o ślubach. W tym roku ich miejscem była Sucha na Pomorzu. Wszyscy wrócili przemodleni i z podjętą decyzją. Reszta jest owiana tajemnicą rekolekcji. Polecamy Waszej modlitwie ich rozmowy z Prowincjałami przed ślubami, by prowadzeni przez Ducha Świętego podjęli decyzje w Jego świetle.

A już za tydzień rozjeżdżamy się na próby domowe i zakrystyjne. W tym roku zawitamy do Torunia, Bydgoszczy, Nowego Sącza, na Świętojańską do Warszawy, a także na Rekolekcje Magis i Ignacjańskie Dni Młodzieży do Starej Wsi, na Oazę do Suchej i oczywiście kilku z nas pozostanie opiekować się domem w Gdyni. Później zbierzemy się wszyscy na wspólne wakacje w Świętej Lipce, rozjedziemy się na przygotowania do odpustów na 15. sierpnia i spotkamy w Gdyni, na kilka dni przed ślubami. Wam również życzymy udanych wakacji i do zobaczenia na koniec sierpnia 🙂

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top