Koniec czerwca i rozpoczęcie wakacji

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 1 lipca 2022
Koniec czerwca i rozpoczęcie wakacji

Uroczystość Bożego Ciała przypadła w tym roku na 16 czerwca. Świętowaliśmy ten dzień procesją ulicami naszej parafii. W procesję zaangażowali się nie tylko nowicjusze niosący feretron z monstrancją, ale też parafianie i harcerze.

Czerwiec jest miesiącem poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym roku na tę właśnie uroczystość przywitaliśmy gościa z Watykanu. Sumie odpustowej w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył Jego Eminencja ks. Kard. Fernando Filoni. Po Mszy Świętej, wraz z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą ks. Kardynał wziął udział w procesji ulicami Gdyni do naszego kościoła na wzgórzu św. Stanisława Kostki, gdzie uczestniczyliśmy w nabożeństwie czerwcowym. Wierni pięknie przystroili swoje okna na drodze procesji, co upiększyło ten wyjątkowy dzień. Później wszyscy udaliśmy się na poczęstunek w naszym refektarzu.

Z końcem czerwca rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Nowicjusze rozjeżdżają się do różnych placówek jezuickich i do różnych dzieł. Niech wakacje będą dla nas wszystkich czasem odpoczynku.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top