Wrzesień w Nowicjacie

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 29 września 2021
Wrzesień w Nowicjacie

Witajcie po wakacjach!

Pożegnawszy naszych starszych powołaniem współbraci, czwórka pozostałych nowicjuszy wzięła się do roboty, by sprostać nie lada wyzwaniu – gospodarzyć w mniejszym składzie, ale nie gorszym standardzie. Mieliśmy okazję uczestniczyć przy okazji w wielu wydarzeniach na naszym Wzgórzu, takich jak peregrynacja ikony i relikwii św. Ignacego w naszej parafii, Odpust św. Stanisława Kostki czy uroczysta profesja o. Rafała Huzarskiego dzięki czemu w jednym intensywnym czasie nadrobiliśmy cały czas pandemii.

Od dnia 29. sierpnia mogliśmy towarzyszyć siedmiu Kandydatom w ich pierwszych chwilach życia zakonnego. Ani się obejrzeliśmy, a już niecałe trzy tygodnie później – 17. września, w wigilię uroczystości patrona nowicjuszy św. Stanisława Kostki – zakończyli swoją pierwszą probację obrzędem Introdukcji. W tym czasie razem ze swoim Aniołem odwiedzili nasze najczęstsze kierunki willi – Wieżę obserwacyjną na górze Donas (razem z leżącym opodal cmentarzem) oraz gdańską starówkę, gdzie w muzeum Ratusza Głównego Miasta obejrzeli m.in. wystawę dedykowaną na 800-lecie przybycia do Polski… dominikanów. Pozostali Nowicjusze w tym czasie również wybrali się do Gdańska, gdzie mogli podziwiać słynny tryptyk “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, chociaż inne obrazy Muzeum Narodowego również dostarczyły wielu wrażeń duchowych i estetycznych.

Zostali introdukowani do nowicjatu:
Bakhtier z Moskwy, lat 28,
Yurii z Tarnopola, lat 28,
Szymon z Włocławka, lat 26,
Bohdan z Chmielnickiego, lat 23,
Marcin z Zubrzycy, lat 22
i Adrian ze Słupska, lat 20
Im wszystkim życzymy owocnego podążania śladami św. Ignacego i polecamy Waszej modlitwie.

Już w połączonym składzie pojechaliśmy na willę do Białogóry, zatrzymując się po drodze w Piaśnicy, gdzie w tym tygodniu będziemy mogli uczestniczyć w uroczystościach ku pamięci zamordowanych Polaków w czasie II Wojny Światowej, w tym jezuitów pracujących w tym czasie w Gdyni.

 

2 komentarze

2 thoughts on “Wrzesień w Nowicjacie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top