Nowe

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 24 października 2021
Nowe

W ostatnim czasie w Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej zaszło wiele zmian na stanowiskach przełożeńskich. Tą najbardziej nas dotykającą jest zmiana na stanowisku Rektora naszego Kolegium. Dotychczas sprawującego tę funkcję o. Janusza Warzochę SJ zastąpił o. Piotr Szymański SJ, który jest także Magistrem Nowicjatu. Ojciec Janusz od października pełni funkcję superiora w Kaliszu, w czym życzymy Mu Bożego błogosławieństwa. Oprócz tego, w październiku w naszym domu zmienił się dyrektor Domu Rekolekcyjnego ICFD, którym został były magister i rektor – o. Robert Bujak SJ.

Razem z początkiem października, nowicjusze drugiego roku zaczęli swoje próby apostolskie. Wszystkie są związane z naszą parafią: spotkania duszpasterstwa MAGIS, przygotowanie młodzieży do bierzmowania, zbiórki ministrantów i Klub Młodego Wędrowca. Apostolaty są dla nowicjuszy okazją do dania świadectwa wierze, ale też do przyjrzenia się realiom pracy duszpasterskiej od środka.

W dniach 11-15 X gościliśmy o. Mieczysława Łusiaka SJ razem z parą certyfikowanych trenerów Beatą i Piotrem Hołtyń podczas sesji NVC (ang. Non-Violent Communication). Ojciec Mieczysław podzielił się z nami m.in. swoim świadectwem pracy z bezdomnymi i duszpasterstwem związków niesakramentalnych, a także tym, jak rozmowa na poziomie potrzeb może nam pomóc wprowadzać Ewangelię w życie. Państwo Hołtyń natomiast dali nam okazję poćwiczyć komunikację bez przemocy w praktyce – łącznie sesja trwała prawie 27 godzin. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Tymczasem, czwórka naszych nowicjuszy rozpoczęła sezon morsowania pod okiem naszego neoprezbitera o. Przemysława Gwadery SJ. Miejsce to samo co zawsze – plaża na Redłowie. Ich zdaniem doświadczenie medytacji prowadzonej w zimnej wodzie jest bardziej przybliżające do kontaktu ze swoim ciałem, a przez to łatwiej w nim odnaleźć Bożą obecność, co wszystkim gorąco polecają.

W niedzielę 24 X drugi rok nowicjatu rozpoczął swoje pierwsze rekolekcje ośmiodniowe, które zgodnie z Normami Uzupełniającymi do Konstytucji TJ każdy jezuita powinien odprawiać raz do roku. Tej jesieni wyjechaliśmy do Jastrzębiej Góry, gdzie do kolejnej niedzieli (31 X) polecamy się Waszej modlitwie.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top