Okres wakacyjny i śluby zakonne

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 7 września 2022
Okres wakacyjny i śluby zakonne

 

Wraz z rozpoczęciem wakacji nowicjusze zaangażowali się w różne działalności i apostolaty. Część braci pojechało na placówki do Gdańska, Opola, Nowego Sącza, Warszawy i Torunia pomagać na zakrystii. W naszej parafii, z inicjatywy ojca proboszcza i przy pomocy sióstr Sacre Cour odbyły się pół-kolonie dla najmłodszych. Dwójka nowicjuszy pomagała, jako opiekunowie. W połowie lipca pierwszy rok pojechał do Starej Wsi na rekolekcje „Magis” i Ignacjańskie Dni Młodzieży. Nowicjusze pomagali, jako wychowawcy, oraz wygłaszali konferencje i dawali puncta do medytacji. W tym czasie drugi rok odbył swoją próbę pielgrzymią, idąc z Nowego Sącza do Starej Wsi. Po ich przybyciu rozpoczęliśmy nasze wspólnotowe wakacje. Był to miły czas odpoczynku, podczas którego mieliśmy okazję podziwiać piękno bieszczadzkich gór. Nasz pobyt na podkarpaciu zakończył się odpustem w Starej Wsi.

Po powrocie do Gdyni nie mieliśmy za dużo wolnego czasu. Od razu zabraliśmy się do przygotowań do ślubów drugiego roku. Bracia złożyli swoje śluby dnia 26 Sierpnia. Pożegnaliśmy Roberta, Eugeniusza i Piotra, którzy wybrali się już do Krakowa, gdzie odbędą swoje studia filozoficzne. Natomiast, bracia z pierwszego roku przygotowali collegium na przyjazd kandydatów. Marcin, Mateusz i Krzysztof przybyli do naszej wspólnoty w środę 31. Sierpnia. Dla nas rozpoczyna się nowy rok formacji nowicjackiej.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top