Jezuici pomagają

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 25 marca 2022
Jezuici pomagają

Ostatni miesiąc to był intensywny czas w naszym nowicjacie. Z dniem 20 lutego nasi bracia z drugiego roku wyjechali na próby katechetyczno-wspólnotowe do Nowego Sącza, Opola, Łodzi. Dla pierwszego roku zaczął się czas próby hospicyjnej odbywanych w placówkach w Gdyni i Sopocie.

Bycie w hospicjum to bardzo wymagający czas, w którym możemy się spotkać z ludzkim cierpieniem i chorobą, starając się jak najlepiej dopomóc potrzebującym. W tym roku próby przyjęły nowy, dotąd nieznany wymiar. Wraz z dniem 24 lutego wybuchła wojna na Ukrainie, a nowicjusze stanęli przed wyzwaniem niesienia pomocy nie tylko osobom w ciężkim stanie zdrowotnym, ale i uchodźcom ze wschodu. Całe szczęście, w naszym nowicjacie mamy osoby biegle posługujące się językiem ukraińskim i rosyjskim. Nic dziwnego, że Ojciec Magister zlecił nam nową misję. Jedne z nowicjuszy nawet udał się do Warszawy (Falenica), aby służyć pomocą językową uchodźcom szukającym schronienia. Pozostali na miejscu jak mogli pomagali Ukraińcom, którzy przybyli do Trójmiasta.

Chyba nikt nie był gotowy na to, co miało się stać. Mimo wszystko próbujemy się przystosować jak możemy. Korona naszego kościoła parafialnego przechodzi remont, przygotowując nowe pokoje dla uchodźców. Hospicja, w których pracują nowicjusze, również starają się pomóc przyjmując osoby wymagające opieki. Angażujemy się jak możemy, aby zapewnić pomoc ludziom uciekającym przed wojną tym, których życie jest zagrożone w ich własnym kraju.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top