Wielkie Rekolekcje AD 2021

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 3 lutego 2021
Wielkie Rekolekcje AD 2021

W styczniu 2021r. pierwszy rok nowicjatu pod okiem ojca Magistra odbył miesięczne rekolekcje Ćwiczeń Duchownych, które pozostawił nam św. Ignacy Loyola. To bez wątpienia najważniejsze wydarzenie dwuletniego nowicjatu przeżyliśmy całkowicie w milczeniu, z dwiema tylko półdniowymi przerwami.
Ideą Ćwiczeń Duchownych jest głębsze poznanie i pokochanie Jezusa Chrystusa, by móc Go lepiej naśladować, co będziemy mogli już wkrótce zweryfikować podczas próby szpitalnej, którą rozpoczniemy za nieco ponad tydzień w gdyńskim Hospicjum św. Wawrzyńca na Oksywiu.

 

Drugi rok w tym czasie wcale nie próżnował; odciążając współbraci odbywających rekolekcje w zmywaniu i sprzątaniu, pisali jednocześnie zadaną prace z duchowości ignacjańskiej. Mimo tego znaleźli też czas na zrobienie nam niespodzianki – pisanek. Dzięki temu celebracja początku czwartego tygodnia, kiedy kontemplowaliśmy Zmartwychwstanie, była jeszcze pełniejsza radości. Należy nadmienić, że ugotowaniem owych jajek na miękko z pewnością nie powstydziłby się żaden mistrz kuchni.

Oprócz tego, współbracia z drugiego roku pod koniec stycznia nauczyli się też prawidłowo używać przepony i ćwiczyli autoprezentację podczas sesji emisji głosu z ojcem Rafałem Kobylińskim.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top