Wakacje nowicjatu za nami

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 22 sierpnia 2020
Twierdza w Kłodzku
Wakacje nowicjatu za nami

Lipiec był w nowicjacie wyjątkowo pracowity. Część z nas, już 29 czerwca, wyjechała do jezuickich wspólnot aby wspomóc miejscowych jezuitów, umożliwiając np. zakrystianom wyjazd na urlopy i rekolekcje. Druga połowa została posłana do domów rodzinnych na tzw. “próbę domową”. Po około 17 dniach zrobiliśmy zadość sprawiedliwości i wymieniliśmy się tak, aby każdy miał możliwość odbycia obu prób.

Z początkiem sierpnia rozpoczęły się nasze wspólne wakacje. Minęły nam bardzo szybko, a choć byliśmy w Nowym Waliszowie przez 9 dni to wydarzeń i wrażeń było sporo!
Zatrzymaliśmy się w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, a w agroturystyce dziadków naszego współbrata urządziliśmy bazę wypadową. Było gdzie jechać.
Przez te kilka dni zwiedziliśmy Skalne Miasto w Czechach- Adrspach, Opactwo Benedyktynów – Broumov, Kłodzko – Twierdza oraz nasz Jezuicki dom, Masyw Śnieżnika oraz Góry Stołowe. W przerwach między wyjazdami odpoczywaliśmy na słońcu, graliśmy w siatkówkę, tenisa, piłkę nożną, pływaliśmy, wreszcie jedliśmy oraz rozmawialiśmy przez wiele godzin – w końcu to było nasze pierwsze wspólne spotkanie po ponad miesięcznej przerwie.

Nie zabrakło również odwiedzin. Najpierw odwiedził nas współbrat Daniel, nowicjusz prowincji PMA, ksiądz pochodzący z Danii, który przeżywa swój nowicjat w Genui, Włochy. Daniel był z nami od prawie początku wakacji wspólnych, a po odwiedzeniu Gdyni wyjechał w czwartek, 20.08.

W trakcie naszych wakacji odwiedził nas również nowy Prowincjał PME, o. Jarosław Paszyński SJ, wraz z swoim Socjuszem o. Damianem Mazurkiewiczem SJ. Dziękujemy za poświęcony dla nas czas.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top