Grudzień AD 2021

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 23 grudnia 2021
Grudzień AD 2021

Ostatnie fizyczne przygotowania do Bożego Narodzenia trwają, ale też i nasze głowy nie próżnują (na szczęście!) – I rok miał przyjemność uczestniczyć w sesji biblijnej, którą po raz drugi dla naszego nowicjatu poprowadził o. Rafał Strugiński SJ, wykładowca na Akademii Katolickiej w Warszawie. W ciągu intensywnych trzech dni poznali chyba wszystkie możliwe podziały Biblii, etymologię wielu słów związanych z biblistyką, obszerną egzegezę i oczywiście – treść wielu bardziej i mniej znanych ksiąg. Wszystko to – by lepiej poznać Naszego Pana, któremu chcemy służyć.

Wielką radość przeżywaliśmy w ostatnich dniach związaną z wydrukiem naszego tegorocznego Carissimusa. W tym roku jego temat to życie wewnętrzne nowicjatu i wielowiekowe tradycje, których stajemy się częścią. Zapewne większość z Was może go już teraz wziąć do ręki, jednak tegoroczna redakcja w napięciu oczekiwała jak wyjdzie wydruk. Wydawnictwo Bernardinum nie zawiodło nas i możemy z dumą patrzeć na kolejny – już sześćdziesiąty drugi – rocznik naszego nowicjackiego periodyku.

O strojeniu kolegium natomiast nie ma co pisać – zobaczcie je sami! 🙂

Tym samym chcielibyśmy życzyć Wam wszystkim, którzy o nas pamiętacie, by dobry Bóg dał Wam łaski, o które Go prosicie i by te święta mogły być przeżyte w duchu prawdziwej radości i wspólnoty.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top