Z nowicjatu

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 30 listopada 2019
Z nowicjatu

Pod koniec października nowicjusze w dwóch turach ruszyli na pomoc Karmelitankom z Orłowa. Z zapałem zabraliśmy się za porządkowanie ich „zaczarowanego ogrodu” z jego drzewami, sadem warzywnym, a nawet i wartką rzeczką!

Dnia 24 pażdziernika dziesięciu nie bojących się igieł współbraci postanowiło wybrać się do pobliskiego punktu oddawania krwi do Gdańskiego Centrum Krwiodastwa, gdzie upuszczono nam jej łącznie 4,050l. Pozytywnie zaskoczona taką liczną grupą, dyrektor ośrodka podarowała wszystkim – poza czekoladą – koszulki z czerwoną kroplą w trampkach.

Na przełomie października i listopada gościliśmy u siebie o. Stanisława Pomykałę SJ, misjonarza na Białorusi, a później również o. Rafała Huzarskiego SJ, dyrektora Centrum Arrupe, którzy opowiedzieli nam o swoim powołaniu i drodze zakonnej.

Między 12 a 15 listopada rozpoczęła się sesja Języka Życia, czyli NVC (pol. Porozumienie bez przemocy) z o. Mieczysławem Łusiakiem SJ. Nasz współbrat wspomniał również o swoim bogatym doświadczeniu w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu, jak i opieką duszpasterską nad związkami niesakramentalnymi. Było wiele emocji, nieustannych pytań i okazji do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

22 listopada II rok udał się z o. Magistrem na swoje 8-dniowe rekolekcje do Jastrzębiej Góry. W tym czasie rok I spotkał się z o. Wojciechem Żmudzińskim SJ, aby wziąć udział w Sesji Biblijnej. Wśród różnych treści i historii pojawiła się choćby analiza retoryczna tekstu wg wskazówek o. Rolanda Meyneta SJ.

Stały rytm tygodni, a przede wszystkim obecność i działania naszego Pana, nie pozwalają nam jednak dać się przytłoczyć wrażeniami, a opieka i uważność przełożonych – uciec od życia wewnętrznego.
Prosimy zatem o modlitwę w tym szczególnym czasie zbliżających się Wielkich Rekolekcji.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top