Maj w nowicjacie

  • AUTOR: Nowicjusze
  • 5 czerwca 2020
Maj w nowicjacie

Maj, dla wielu Polaków błogi raj, jak mówi znana polska pieśń, przeżyliśmy w nowicjacie głównie czytając “Konstytucje Towarzystwa Jezusowego”, uczestnicząc w nabożeństwach majowych oraz przygotowując się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po za tym odbył się wewnętrzny turniej tenisa stołowego (o czym niżej), otrzymaliśmy dyspozycje wakacyjne (również niżej), a także miejsce miało wiele innych wydarzeń, rozwijających nas nie tylko duchowo.

 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO!
Coś takiego odbyło się w nowicjacie na przełomie kwietnia i maja!
Walka zacięta, podział miejsc nie do przewidzenia. O. Magister ustawił poprzeczkę, a my posłusznie się pod nią ustawiliśmy.

I miejsce: o. Magister        II miejsce: Jakub        III miejsce: Piotrek

 

WAKACJE!
Pracownicy, którzy w pocie czoła, nie zważając na warunki zewnętrzne i trud wewnętrzny, wykonują termomodernizację naszego kolegium, mogli zaobserwować duże poruszenie we wspólnocie nowicjackiej w drugiej połowie maja. Było ono spowodowane dyspozycjami wakacyjnymi przygotowanymi przez przełożonych. Niektórych z nas czeka niezła wycieczka, ponieważ, jak Polska długa i szeroka, tak i my zostaniemy, z końcem czerwca, rozrzuceni po różnych jezuickich placówkach, a tam nasze, jakże liczne umiejętności, zostaną maksymalnie wykorzystane ku większej chwale Bożej.
Z optymizmem patrzymy też na czekającą nas próbę domową, w trakcie której będziemy świecić przykładem świętości w miejscowościach, w których wszystko się zaczęło. Prosimy Boga, aby lokalne społeczności zbudowane były tym pięknym przykładem.
Zaraz potem, po miesiącu rozproszenia, znów się połączymy, aby wspólnie przeżyć wakacje wspólnotowe w cieniu Sudetów, gdzie będziemy mogli podzielić się poruszeniami z, przeżytego z tęsknotą, czasu rozdzielenia. Przed powrotem do ukochanej Gdyni czekają nas jeszcze przygotowania do uroczystości Wniebowzięcia w przesławnych Sanktuariach w Starej Wsi i Świętej Lipce.
Jeszcze trochę czasu zostało, jednak wstępne plany można już organizować. Prosimy o modlitwę, aby nasze powołania rozwijały i umacniały się w tym czasie.

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO!
W naszej wspólnocie przeżywaliśmy czuwanie na Wigilię Zesłania Ducha Świętego poprzedzone nowenną przygotowaną przez o. Magistra. Nikt nie wiedział jak to będzie. To, co Duch Święty dokonał w każdym z nas też zostawiamy bez komentarza. Wiatr w końcu, wieje, dokąd chce (por J 3, 8).

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top